TWİTTER SAHTE HESAPLARA SAVAŞ AÇTI
avatar
MOBile ui, creative, Team
26 SEP
32 views

Ünlülerin ve Fenomenlerin Takipçi Sayılarında Ciddi Düşüş Yaşandı!

Twitter sahte hesapları temizlemek ve spam botlarıyla mücadele etmek için ; kullanıcılarının diğer kullanıcı takipçi sayısına göre kilitli hesapları kaldırmaya başladı.Şirketin güven sorunlarına karşı bir önlem olarak göze çarpan bu karar aynı zamanda platformda sağlıklı şekilde konuşmayı teşvik etmeye de yardımcı olacaktır.

Ünlüler ve twitter fenomenlerinin takipçi sayılarında önemli düşüşlerin başladığı görülüyor. Ayrıca son yapılan açıklamada Twitter hesaplarının artık sürekli olarak incelemeye alınacağı söylendi.
Mustafa Aktaşlı

Şirketin yaptığı açıklama “Takipçi sayılarını yapay olarak arttırmak için sahte hesapların alınmasını teşvik etmek istemiyoruz. Çünkü bu kişilerin twitterdaki etkisi için doğru bir ölçü olmamaktadır. Bu şirketimiz için gerçekten önemli ve anlamlı bir süreç. Ayrıca kullanıcıların hesaplarını takip eden kişilerle etkileşime girip girmediklerinden de emin olmak istiyoruz.

Bu eylemle birlikte ünlülerin ve sosyal medya fenomenlerinin yüzbinlerce takipçisini kaybetmesine neden olabileceği düşünülüyor. Çünkü bu takipçilerin arasında çok sayıda bot takipçi mevcut. Twitterdaki toplam takipçi sayısında da % 6 dan fazla bir azalmaya yol açacağı bekleniyor.

2018’de hazırlanan bir rapora göre fenomenler ve ünlü kişiler, sponsorlardan daha yüksek reklam gelirleri elde edebilmek adına bu sahte bot hesaplara oldukça rabet göstermekte.